Focení

Fotografování dětí

Máte děti? Pak je vám určitě jasné, že se hodí vzít si s sebou minimálně o jednu variantu oblečení více. Hodit se může také oblíbená hračka, pro menší děti nějaké pískátko nebo chrastítko, které mi můžete dát, abych dítě zaujala a dívalo se do objektivu.

Novorozenci

V dnešní době velmi populární newborn lifestyle - fotografování v domácím prostředí. Nemusíte nikam jezdit, zůstáváte v pohodlí domova. Ideální dobou pro novorozenecké fotografování jsou první tři týdny po porodu. Miminka jsou spavá a nejvíce roztomilá. Časově počítejte vždy zhruba s 1-3 hodinami. K zapůjčení nabízím různé dekorace.

Rodinné fotografování / fotografie více lidí

Jestliže se chystáte fotografovat ve více lidech, budou fotky lépe vypadat, pokud se všichni alespoň trochu barevně/stylově sladíte.

Inspirace zde

Portrét

V den fotografování není dobré dělat větší kosmetické úpravy, jako je vytrhání obočí, aplikace pleťové masky, peelingu a podobně. Všechny tyto úpravy proveďte den předem. Pokud se  líčíte sama a nejste si v tom jistá, zvolte raději decentnější líčení.

My všichni se rádi líbíme. Patří do toho i střídání různých variant oblečení. Není to žádný problém, vezměte s sebou více kousků a já vám pomohu s výběrem. Stejně tak jsou vítány doplňky jako je bižuterie, šátky, čelenky nebo brože. Nebojte se být originální.

Svatba

Doporučuji zvolit celodenní variantu. Zachytíme společně celý den od příprav, svatebních zvyků, odjezdu, přes obřad, skupinové fotky, fotky novomanželů až po první tanec, krájení dortu a začátek veselí. V rámci tohoto balíčku je zdarma předsvatební fotografování, které je v dnešní době velmi oblíbené. Samozřejmostí je informativní schůzka, na které společně probereme veškeré detaily a představy.

Akce

U všech balíčků platí, že s vámi předem zkonzultuji veškeré možné varianty, ať již přes email, telefonicky nebo v případě větších akcí osobně.

Ideální doba fotografování

Vzhledem k tomu, že hlavně přes léto je světlo v čase od 11:00 do 15:00 hodně ostré a fotografie nevypadají tak dobře, doporučuji raději focení brzy dopoledne nebo později odpoledne. Toto platí obzvláště pro fotografování v exteriéru. Portréty nejraději fotografuji do hodiny a půl po východu slunce nebo naopak hodinu a půl před západem.

V případě, že se jedná o fotografování u Vás doma nebo v nějakém interiéru, čas nehraje takovou roli, ale je dobré, pokud mi Vy sami sdělíte, v kterou denní dobu je u Vás doma dostatek světla.

Kde fotit

Nejsem příznivcem ateliérového fotografování. Pokud to počasí dovolí (ano, platí to i pro zimní období, kulichy a sněhule jsou super) nejraději fotím v exteriéru - venku. Fotografovat lze v parku, ve městě, na veřejně přístupných místech nebo třeba u vody. Možností je spousta a je škoda jich nevyužít.

Pokud dáváte přednost interiéru, můžeme společně najít veřejné místo (knihovna, kavárna, bistro, atd.) nebo fotit u vás doma.

Fotografování v domácím prostředí neboli lifestyle je v poslední době na vzestupu. Zachytí se jedinečná atmosféra domova a nemusíte nikam cestovat.

Konkrétní místa

Jaká jsou tedy konkrétní místa, kde fotím? Brno, Blansko, Vyškov, Letovice, Boskovice, Slavkov u Brna, Rosice.. a okolí. Dá se říct, že vzdálenost nehraje roli, je pak ovšem nutné počítat s navýšením ceny o cestovné.

Jak dlouho trvá samotné fotografování

Díky tomu, že se snažím vždy co nejvíce záležitostí domluvit předem, v den samotného fotografování se jimi již nemusíme zabývat. Nejvíce časově náročné je fotografování novorozenců - zde je nutné počítat třeba i se 3 hodinami (pauza na kojení/přebalování/převlékání..). Ostatní fotografování se pohybuje v rozmezí 1 - 1,5 hodiny.

Kdo vybírá fotografie - jak dlouho trvá úprava

Fotografie k úpravě vybírám já sama. Úprava fotografií trvá běžně 1-3 týdny, přičemž v průběhu posílám vždy ukázku. U větších akcí/svatby je nutné počítat s dobou až 3-4 týdny.

Jak mi předáte fotografie

Fotografie posílám vždy přes Úschovnu v plné kvalitě. Vy sami si následně můžete fotografie nechat vytisknout, či je zařadit například do fotoknihy. V případě zájmu si můžete připlatit za DVD v dárkovém obale (v případě celodenního fotografování svatby/větší akce je DVD zdarma).

Kdy platím za fotografování

Veškeré ceny jsou splatné v den fotografování.

Při větších akcích požaduji zálohu ve výši 50% z celkové ceny. Poukazy jsou splatné v den vystavení.